Den: 30

Dlhoročná a tradičná autorská literárna súťaž pre detských autorov, žiakov 5. - 9. ročníka základných škôl a 1. - 4. ročníka osemročných gymnázií. Vôbec po prvýkrát bola vyhlásená už v roku 1995. Naša knižnica ako hlavný organizátor v spolupráci s odbornou porotou každoročne hľadá mladé talenty a teší sa neustálemu záujmu malých básnikov aj prozaikov. Práve súťaže takéhoto typu sú veľmi potrebné na rozvíjanie talentu a usmernenie literárneho vzdelania a osobného rastu. Kvalitná a hodnotná literatúra vyrastá samozrejme na talente, ale aj na základe dostatočného literárneho poznania. Nesmierne dôležité je preto čítanie a to čítanie výberovej a kvalitnej literatúry. 

Den: 30

  

Den: 30

Projekt Mesiac autorského čítania prebieha v mesiaci júl, v čase dovoleniek a prázdnin. Cieľom tohto významného "maratónu" večerných čítaní je ponúknuť  obyvateľom a návštevníkom nášho mesta špecifický formát literárneho festivalu. Košice sa tak stávajú  súčasťou mobilného literárneho laboratória, v rámci ktorého putujú autori zo Slovenska, Čiech a tretej vybranej hosťovskej krajiny po štyroch mestách Európy v Brne, Ostrave, Košiciach a v poľskom Wroclawe.

Den: 30

Hlavný usporiadateľ, Knižnica pre mládež mesta Košice počas literárneho maratónu ponúka množstvo zábavných podujatí a privíta zaujímavé osobnosti. Sú nimi tvorcovia súčasnej detskej literatúry a propagátori čítania.

Program festivalu zahŕňa nielen autorské besedy, veselé zážitkové a večerníčkové čítania, divadelné predstavenia, burzu kníh a množstvo spoločenských zábavno-náučných hier. O jeho spestrenie sa každoročne postará aj prítomnosť rodinných príslušníkov festivalových hostí, ktorí na veľkú radosť prítomných čitateľov veľmi radi poodhalia aj vtipné momenty z prísne stráženého súkromia ich obľúbenej spisovateľky, či spisovateľa. 

Back to top